Klaudia Piotrowska została MISTRZYNIĄ POLSKI na Mistrzostwach we Włocławku

MAMY ZŁOTO‼️

Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia LZS w LA U18, U20 i U23

Włocławek, 07 – 08.06.2024 r.

Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia LZS w Lekkiej Atletyce dla kategorii wiekowych U18, U20 i U23 przeszły do historii, a zawodniczki MUKS Szok Bojanowo z U18 zapisały się na kartach tego wydarzenia wspaniałymi osiągnięciami.

Klaudia Piotrowska została MISTRZYNIĄ POLSKI LZS w biegu na 400 m z czasem 57.01 s, co jest niezwykłym sukcesem, zważywszy na fakt, że to jej pierwszy rok w tej kategorii wiekowej. Na drugi dzień wystartowała również w biegu na 200 m, gdzie poprawiła swój rekord życiowy, osiągając czas 25.70 s i zajmując VI miejsce.

Zofia Ratajczak, nasza wszechstronna wieloboistka, tym razem skupiła się na konkurencjach rzutowych i spisała się znakomicie. W obu konkursach zajęła V miejsce w finałach. W rzucie oszczepem ustanowiła nowy rekord życiowy wynoszący 37.41 m, a w pchnięciu kulą kolejny raz przekroczyła 12 m, dokładnie osiągając wynik 12.02 m.

Jako klub MUKS Szok Bojanowo zajął 45 miejsce na 108 klubów, które punktowały z udziałem tylko dwóch zawodniczek. Punkty dla klubu zdobywały osoby zajmujące miejsca w pierwszej ósemce.

Serdeczne gratulacje dla Klaudii i Zofii oraz całego klubu! Nie możemy doczekać się kolejnych sukcesów!