# Tags

Mistrzostwa Bojanowa w Mölkky 2024: Wyniki i Relacja z Turniejów Juniorów i Mikstów

W niedzielę, 11 sierpnia 2024 r., na Stadionie Miejskim im. Brunona Wawrzyniaka w Bojanowie odbyły się dwa emocjonujące turnieje: Mistrzostwa Bojanowa Juniorów U16 w Mölkky oraz Mistrzostwa Bojanowa Mikstów w Mölkky 2024. Wydarzenie zostało zorganizowane przez klub Timbers Bojanowo, przy wsparciu Gminnego Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji, Stowarzyszenia zGRAni oraz Gminy Bojanowo.

Turniej juniorów przyciągnął 19 młodych zawodników, którzy rywalizowali najpierw w fazie grupowej, a później systemem pucharowym. Zwycięzcą został Aleksander Derlatko, drugie miejsce zajął Szymon Triebs, trzecie Alicja Kowalska, a czwarte Filip Stachowiak. Nagrody wręczali Zastępca Burmistrza Bojanowa Katarzyna Sadowska, Przewodniczący Rady Miejskiej Marcin Triebs oraz Dyrektor GCKSTiR Daria Głuszek.

W turnieju mikstów, w którym wystartowało 25 drużyn z całej Polski, zwyciężyła para Anna Kołeczek-Szyszło i Kryspin Berczyński (Puszczyki Puszczykowo i Dwunastka Warszawa). Drugie miejsce zajęli Izabela Romik i Przemysław Leś (Zbijaki Bielsko-Biała), a trzecie Daria Głuszek i Mateusz Derlatko (Timbers Bojanowo). Czwartą lokatę zajęli Joanna Zięba i Bogusław Król (Zbijaki Bielsko-Biała).

Wydarzenie dostarczyło mnóstwo emocji i pokazało, że mölkky cieszy się rosnącą popularnością wśród lokalnych i krajowych zawodników. Wielkie brawa dla wszystkich uczestników!

źródło: Timbers Bojanowo