# Tags

Triumf MUKS Szok Bojanowo na Mistrzostwach Wielkopolski: Złote, Srebrny, Brązowe Medale dla Naszych Zawodników

Mistrzostwa Wielkopolski U16, U18, U20 w Poznaniu: Sukcesy Naszych Zawodników!

W dniach 01-02.06.2024 r. w Poznaniu odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski U16, U18, U20, które przyniosły naszej drużynie wspaniałe sukcesy: 3 złote medale, 1 srebrny i 2 brązowe medale.

Klaudia Piotrowska – Złoto i Brąz

Klaudia Piotrowska zdobyła złoty medal na 400 m z wynikiem 56.72 s, poprawiając swój rekord życiowy. Jest to czwarty wynik w Polsce w kategorii U18. Na 200 m zdobyła brązowy medal z czasem 25.73 s (PB).

Zofia Ratajczak – Mistrzyni 7-boju

Zofia Ratajczak wywalczyła złoty medal w 7-boju, ustanawiając nowy rekord życiowy z wynikiem 4581 pkt. Jej wyniki w poszczególnych konkurencjach:

• 100m ppł – 14.77 s
  • Skok wzwyż – 148 cm
  • Pchnięcie kulą – 12.05 m
  • 200m – 27.37 s
  • Skok w dal – 5.17 m
  • Rzut oszczepem – 33.20 m
  • 800m – 2:35.95 (PB) To także czwarty wynik w kraju.

Bartłomiej Józefowiak – Złoty Medal na 300m

Bartłomiej Józefowiak zdobył złoty medal na 300 m z czasem 36.96 s, co jest dziewiątym wynikiem w kraju i jego nowym rekordem życiowym. Na 100 m uzyskał czas 11.71 s (PB), zajmując piąte miejsce w finale.

Malwina Mucha – Srebrny Medal w 5-boju

Malwina Mucha, debiutując na Mistrzostwach Wielkopolski, zdobyła srebrny medal w 5-boju, bijąc swoje rekordy życiowe:

Małgorzata Zuter – Waleczna Brązowa Medalistka

Małgorzata Zuter, mimo urazu nogi, ukończyła bieg na 600 m, zdobywając brązowy medal w 5-boju. Jej wyniki: