# Tags

MUKS Szok Bojanowo Triumfuje na Regionalnych Zawodach LDK! w Poznaniu: Medale i Rekordy

Regionalne Zawody LDK! Finał Wojewódzki w Poznaniu

W Poznaniu odbyły się Regionalne Zawody LDK! (Lekkoatletyka dla Każdego), które były jednocześnie eliminacjami do Pucharu Mistrzów – Ogólnopolskiego Finału LDK! Nestle Cup we Włocławku w 2024 roku. MUKS Szok Bojanowo zaprezentował się znakomicie, walcząc o awans do finału.

Rafał Wojciechowski zdobył złoty medal na 1000 m, bijąc swój rekord życiowy o ponad 5 sekund, z czasem 2:56.90, co jest drugim wynikiem w kraju w kategorii U14. Aleksandra Prozorowska zwyciężyła w konkursie skoku w dal z wynikiem 4.68 m, również ustanawiając nowy rekord życiowy. Joanna Krawiec zdobyła srebrny medal w pchnięciu kulą, osiągając 8.50 m.

Większość zawodników poprawiła swoje rekordy życiowe i zajęła wysokie miejsca w finałach swoich konkurencji. Złoci medaliści mają duże szanse na awans do finału we Włocławku, czekamy na powołania do kadry województwa i może będzie też jakaś niespodzianka.

• Agata Kubis: 100m – 14.65s, Skok w dal – 4.29m
  • Iga Angier: 100m – 14.67s, 300m – 46.67s PB (6 miejsce)
  • Julia Szymańska: 600m – 1:59.93 PB

Zawody były pełne emocji, a młodzi lekkoatleci pokazali, że mają ogromny potencjał i waleczność. Czekamy na dalsze sukcesy i powołania do kadry województwa.

źródło: MUKS Szok Bojanowo