Policja w Rawiczu wsiada na rowery. Patrole ruszają w teren
W Rawiczu rozpoczął się sezon patroli rowerowych. Funkcjonariusze monitorują tereny rekreacyjne, parki i okolice zbiorników wodnych.

Rawická policja uruchomiła sezonowe patrole rowerowe. Mundurowi na dwóch kółkach docierają przede wszystkim tam, gdzie mieszkańcy spędzają wolny czas – na terenach zielonych, w parkach oraz w pobliżu zbiorników wodnych.
Patrol rowerowy to nie tylko szybszy dostęp do trudno dostępnych miejsc, ale też większa bliskość z mieszkańcami. Funkcjonariusze mogą sprawniej reagować na zgłoszenia i interweniować na miejscu bez zbędnej zwłoki.
W centrum uwagi policjantów znajdują się przede wszystkim: bezpieczeństwo dzieci i dorosłych przebywających nad wodą, porządek w strefach rekreacji, wykroczenia rowerzystów i użytkowników hulajnóg, a także spożywanie alkoholu w miejscach, gdzie jest to zabronione.
Patrole rowerowe pełnią przede wszystkim funkcję prewencyjną, jednak ich zadaniem jest też szybka reakcja na ewentualne incydenty w czasie letniej aury.
Na podstawie: Policja Rawicz
Galeria zdjęć
4 zdjęć z wydarzenia. Kliknij dowolne żeby otworzyć lightbox.