Msza biskupa Balcerka w hołdzie siostrom więzionym w obozie w Bojanowie
Biskup Grzegorz Balcerek przewodniczył Mszy Świętej w intencji sióstr zakonnych przetrzymywanych podczas wojny w niemieckim obozie w Bojanowie.
24 czerwca 2026·1 MIN·3 WYŚWIETLEŃ

Na terenie parafii w Bojanowie odbyła się uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Grzegorza Balcerka. Msza została odprawiona w intencji sióstr zakonnych, które w czasie II wojny światowej były więzione w niemieckim obozie w Bojanowie.
Po zakończeniu nabożeństwa uroczystości przeniosły się na cmentarz parafialny. Tam biskup poświęcił nowe pomniki ufundowane przez Urząd Wojewódzki w Poznaniu, upamiętniające ofiary tamtych wydarzeń.
Na podstawie: Parafia Bojanowo
Galeria zdjęć
13 zdjęć z wydarzenia. Kliknij dowolne żeby otworzyć lightbox.