Bojanowo24
Z kraju

Błaszczak o problemach w warszawskiej administracji

Wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości skomentował sytuację Szpitala Południowego, wskazując na strukturalne problemy w zarządzaniu stolicą. Według polityka odpowiadają za to nepotyczne praktyki i nieformalne powiązania.

26 czerwca 2026·2 MIN·1 WYŚWIETLEŃ
Błaszczak o problemach w warszawskiej administracji

Mariusz Błaszczak zabrał głos w programie publicystycznym Polsat News, odnosząc się do kwestii dotyczącej funkcjonowania jednej z warszawskich placówek medycznych. Polityk stwierdził, że główną przeszkodą w efektywnym działaniu instytucji publicznych nie są braki w ustawodawstwie, lecz zakorzenione w warszawskim środowisku praktyki.

Zdaniem wiceprezesa PiS odpowiadają za to swoiste układy personalne oraz nieformalne relacje, które zdominowały struktury administracyjne stolicy. Polityk wskazał tym samym na problem szerszy niż sama reforma przepisów prawnych, którą upatruje się często w rozwiązaniu problemów organizacyjnych.

Komentarz Błaszczaka stanowił również krytykę sposobu, w jaki podejmowane są decyzje w warszawskich instytucjach. Polityk zasugerował, że rzeczywisty problem leży w braku przejrzystości i merytokracji w procesach kadrowych oraz administracyjnych.

Wypowiedź wiceprezesa PiS wpisuje się w szerszą debatę na temat efektywności zarządzania warszawskim samorządem oraz sposobów radzenia sobie ze wskazywanymi przez opozycję problemami organizacyjnymi w funkcjonowaniu miejskich instytucji publicznych.

Na podstawie materiału Polsat News. Link do oryginału →

AD
Administrator
Redaktor Bojanowo24

Polecane