Mężczyzna grożący prezydentowi zatrzymany przez policję
Funkcjonariusze zatrzymali obywatela Ukrainy podejrzanego o wygłaszanie gróźb wobec Karola Nawrockiego. Do zdarzenia doszło w Zielonej Górze.

Policja w Zielonej Górze zatrzymała 36-letniego mężczyznę pochodzącego z Ukrainy, który miał wypowiadać groźby kierowane w stronę prezydenta Polski Karola Nawrockiego. Zatrzymanie nastąpiło w wyniku działań śledczych podjętych przez lokalną jednostkę.
Ujęty mężczyzna ma obecnie ustalać swoją tożsamość w związku z prowadzonymi wobec niego czynnościami. Sprawa dotyczy wypowiadanych zagrożeń, których adresatem był głowa państwa.
Zdarzenie to skierowano do dalszych procedur określonych prawem. Funkcjonariusze pracują nad ustaleniem pełnych okoliczności sprawy i motywów stojących za groźbami.
Na podstawie materiału RMF24. Link do oryginału →