Prokuratura bada okoliczności śmierci pacjenta z radomskiego szpitala
Prokuratura wszczęła postępowanie dotyczące zgonu 45-latka, który przed śmiercią odwiedził szpitalny oddział ratunkowy w Radomiu. W sprawie zostaną zaangażowani biegli, którzy przeanalizują postępowanie medyczne.

Prokuratura przystąpiła do zbadania okoliczności towarzyszących śmierci 45-letniego mężczyzny w związku z jego pobyt na szpitalnym oddziale ratunkowym w Radomiu. Sprawa będzie przedmiotem szczegółowej analizy, w której zaangażowani będą niezależni eksperci medyczni.
Biegli będą oceniać prawidłowość podejmowanych przez personel medyczny decyzji diagnostycznych i terapeutycznych. Specjaliści przeanalizują dokumentację medyczną pacjenta oraz przebieg jego pobytu na oddziale ratunkowym.
Śledztwo ma na celu ustalenie, czy procedury postępowania z pacjentem były zgodne z obowiązującymi standardami medycznymi i czy personel działał z należytą starannością. Prokuratura będzie dążyć do wyjaśnienia wszystkich istotnych faktów związanych z tym przypadkiem.
Postępowanie prowadzone przez prokuraturę jest standardową procedurą w sytuacjach, gdy zachodzi podejrzenie, że śmierć mogła być związana z potencjalnymi zaniedbaniami medycznymi. Wyniki analizy biegłych będą stanowić podstawę do podjęcia dalszych decyzji w sprawię.
Na podstawie materiału RMF24. Link do oryginału →